Archiv článků

Kokcidie

Eliška, 9. 11. 2015 v rubrice Aktuálně

Od minulého týdne se nám vůbec nedaří a už z toho začínáme být obě pořádně deprimované.

Minulé pondělí to začalo večerním dojezdem na veterinu se Sali s podezřením na zácpu. Nakonec to byl zánět mléčných žláz, takže jsme dostali ATB a analgetika a samičce se po podání léků výrazně ulevilo. V úterý porodila Ximba nádherná trojčátka švýcarů přesně v barvě, kterou jsem si přála, bohužel všechna mrtvá, samička byla ale naštěstí v pořádku. Ve středu nám potratila Kalíe v polovině březosti. Ve čvrtek byl díky bohu klid a v pátek jsme přes veškerou snahu přišli o Sali. Kluci jsou naštěstí ok, už sami žerou a vypadá to, že to bez mámy v pohodě dají, zaplať pánbůh.

Bohužel to ale není všechno… přes víkend se nám v chovu rozjely kokcidie a bohužel Hennessy a Urit přes mou veškerou snahu svůj boj vzdali :o(

Za celých deset let chovu, které oslavíme v únoru se mi taková smůla na paty ještě nenalepila a pevně věřím, že to zvládneme a všechno dobře dopadne. Děláme maximum pro to, abychom zachránily co nejvíce morčat, ale už z toho začínáme být poměrně na dně…

I tak moc děkuji všem, kteří se nám snaží pomoci, jak cennou radou, nebo i psychickou podporou. Děláme pro naše chlupáče opravdu co se dá a naštěstí máme úžasnou paní veterinářku, která ani v neděli v sedm ráno neváhala dojet do ordinace a celou věc s námi aktivně řešit.

Všechna přeživší mláďata jsou v karanténě, aby se u nich minimalizovalo riziko nákazy a veškeré chovatelské vybavení bylo dezinfikováno přípravkem GPC8 od firmy Tekro s.r.o., za který moc děkujeme Milanu Rytíři.

Prosím držte nám palce, ať se z toho vyhrabeme.


« zpět do archivu