Archiv článků

Baby boom a zakončená třetí abeceda

Eliška, 2. 12. 2016 v rubrice Aktuálně

V poslední době se u nás roztrhl pytel s mláďaty a zájemci nás neustále bombardují, čehož si moc ceníme. Dojely jsme třetí abecedu, která pro nás byla zlomová, jelikož z vrhu A3 pochází náš GCZCH Azrael Eleonora, jeho sestra GCZCH Ariel Eleonora, CZCH Abracadabra Eleonora a jejich krásná sestra Arista Eleonora. Troufám si tvrdit, že se tak tento vrh stal zatím nejúspěšnějším odchovem v naší stanici. Bohužel o krásnou Abru jsme přišly, ale o to víc nám dělají radost Azrael, který je v péči Karoliny Smorendy a Ariel, která u nás odchovává svůj poslední vrh a těší se na důchod. Ve vrhu H3 se nám narodil jediný a krásný oranžový aguťáček, který dostal jméno Heineken Eleonora a stal se tak zakladatelem oranžových aguti v našem chovu a následně i on získal titul CZCH (českého šampiona). Ve vrhu Ch3 nás překvapila krásná tříbarevná Chamsa Chamsa Lecanora Eleonora, jejíž rozdělení barev nás naprosto uchvátilo. V rámci této abecedy nás bohužel postihla pohroma ve formě kokcidií, kterou odneslo několik chovných samic i s mláďaty, ale o to větší radost nám pak udělalo narození vrhu M3, kde se narodila Maliika Eleonora, která zatím jako jediná získala titul BIS A, tedy best in show standardu A výstavy v České Lípě.

Nesmím ani opomenout narození krásně barevného vrhu P3 a úžasných paterčat z vrhu Q3, která pro nás byla obrovským přínosem. A tak trochu symbolickým zakončením této abecedy je fakt, že samička Ariel z prvního vrhu zakončuje odchovem vrhu posledního svou chovnou karieru a to hned paterčaty. V této abecedě jsme odchovaly 38 samců (♂) a 53 samic (♀) což je dohromady 91 mláďat a průměrně vychází 3,4 mláďat na 1 odchov, přičemž převažují samičky.

Zároveň jsme započaly abecedu čtvrtou a máme krásná paterčátka jak ve vrhu A4 tak B4. Aktuální nabídku mláďat naleznete zde


« zpět do archivu