Archiv článků

Import z Německa a domácí těhulky

Eliška, 21. 8. 2013 v rubrice Aktuálně

Tak se to konečně povedlo! Bez mála dvou leté snění a plánování se stalo skutečností a už doma máme 4 morčátka z chovu Iris Schulz "vom Oberhausener Lohfeldů. Cesta, která pro mě začala v pátek odpoledne a skončila v pondělí večer, byla opravdu dlouhá a namáhavá, ale jelikož jsme s kamarádkou vše dobře naplánovaly, povedlo se to na jedničku. Německo na mě udělalo silný dojem a přátelští lidé, které jsme za celou cestu potkávaly, byli a jsou opravdu úžasní. Navázaly jsme nová přátelství a doufám, že se s mnohými potkáme příští rok na výstavách, kterých bych se ráda zúčastnila i za hranicemi.

Do chovu tedy dorazil sameček Vico, který mě jako mimčo hned na první pohled okouzlil svou maskou a rošťáckým pohledem. Dnes je Vico tříměsíční a má krásných 850 g. Ačkoliv poměrem barev není na výstavy, je to nádherný samec a je pro mě velkým přínosem do chovu. Společně s ním přicestoval i malý Darius, který na rozdíl od staršího parťáka na výstavy už bude, je to crested a má neskutečně tmavou barvu. No a za dámské osazenstvo dorazila Weika, kterou jsem měla zarezervovanou hned společně s Vicem a Yoana, už bez mála roční samička po jednom vrhu. Všechna dovezená morčata mají krásné sloní uši a neuvěřitelně velké hlavy s charakteristickým klabonosem a až na Daria jsou všechna hladká. Ačkoliv obě tříměsíční zvířata se teď mohou jevit „rypatě“, až překonají dorostenecké období a naberou patřičnou váhu, budou opravdu nádherná. Jsem moc ráda, že se mi podařilo tento import uskutečnit a doufám, že i v chovu se bude dál jen dařit.

Ale to nejsou všechny novinky posledních dní. Po příjezdu domů a ubytování nových zvířat jsem se přivítala i s těmi stávajícími morčáky a mohu tak potvrdit březost u všech samiček z plánovaných odchovů. Máme se tedy v následujících dvou měsících na co těšit.


« zpět do archivu