Archiv článků

Malé změny v osazenstvu, odjela Quadracuta

Eliška, 25. 2. 2014 v rubrice Aktuálně

Během odchovu posledních tří vrhů jsem se rozhodla udělat malé změny, a některá chovná morčátka nabídnout do dalších chovů nebo na mazlíčky. Volba padla na Sovivu a Kaleidoskopa. Samičku jsem nabídla na mazlíčka, protože smršť zálomků, které dala ve vrhu mě nakonec přesvědčila o tom, že jako mazlíčkovi jí bude lépe a před pár dny odjela k jedné naší známé.

V neděli jsme se zúčastnili 3.krátkosrsté výstavy v Toulcově dvoře v Praze, kam jsem s sebou vezla na předání Quadracutu, která jela do nové rodiny, kde bude dělat mazlíčka. Kaleidoskop nakonec odcestoval do chovatelské stanice ze Zámku, kde už máme Orena, který, jak jsem se dozvěděla, plní roli oblíbence a daří se mu opravdu dobře.

Po návratu domů z výstavy, jsme s Pandorou padly za vlast a šly si lehnout když volala Renča, majitelka Limetky, že by se zastavila pro Azalku, která se jí moc líbila a scházel jí doma mazlíček, s kterým by mohla dělat cavia terapie. A tak slovo dalo slovo a odcestovala i Azalka a už mám zprávy, že se perfektně zabydlela a bez mrknutí oka si hned užívala pozornosti a mazlení, ona už je prostě taková.

Stále máme v nabídce dost mláďat, některá na chov, na mazlení nebo i k výstavám. Zatím se stále rozhoduji zda si nechám oba kluky z vrhu P, Patenta a Přeluda, nebo je prodám.

No a holky těhulky už jsou jako balonky. Limetka u Renči by měla každým dnem porodit a u Ayly to vidím na porod do 14ti dnů. Jsem moc zvědavá, co se narodí za morčátka!


« zpět do archivu