Archiv článků

Narozen nový vrh W3 a přišli jsme o Abru

Eliška, 23. 8. 2016 v rubrice Aktuálně

Dlouho jsme se neozvaly a jelikož je léto skoro za námi a pomalu ale jistě už se chystáme na podzim, měly bychom sem napsat pár novinek. První smutnou zprávou je, že nás nenadále opustila krásná a v barvě i povaze jedinečná Abracadabra Eleonora. Bohužel uhynula po potratu nedonošených mláďat. Je to pro nás veliká ztráta, ale bohužel se nedá nic dělat.

Dne 4.8.2016 se nám narodil zcela neplánovaně vrh W3. Ráno jsem u Leely našla krásnou obří a okatou samičku v barvě buff s pigmentem a bílou nožkou, která dostala jméno What else? Eleonora. Elza se narodila s váhou 145g a stala se tak největším narozeným mládětem u nás. Jsem moc ráda, že její maminka všechno dobře zvládla a jí i malé se daří dobře. Samička půjde na mazlíčka do rodiny, která od nás má už Zulejku, dceru Leely z posledního vrhu a sestru Zircona. Zulejka u nás strávila několik dní, když její rodina byla na dovolené a tak jsme se mohly na vlastní oči přesvědčit, že se jí daří dobře a je o ni s láskou pečováno.

Pro letošní rok jsem se zúčastnila také 17. speciální výstavy morčat v Toulcově dvoře, kde jsem v pátek 12.8.2016 úspěšně složila zkoušky a stala jsem se adeptem na posuzovatele morčat. Jsem moc ráda, že se mi tak zadařilo a děkuji všem, kteří na mě mysleli a drželi mi palce. Moc se těším na další vzdělávání, tak neváhejte a vozte na výstavy co nejvíce střapatých mazlíčků ;o). Z této výstavy jsem si převezla krásnou anglickou crestedku v barvě solid aguti černá/červená – bílá z chovu Denisy Vítkové a rohodla se tak, že zapracuji na odchovu bicolorů v barvě solid aguti černá/buff – bílá.

U Adél po výstavě ve Stěžerech přibyl do chovu čokoládový Fernet Stock z chovu Pavly Bednářové a malá Tequila Sunrise Eleonora poprvé vyrazila na výstavu (Žireč), odkud si hned odvezla nádherné bodové ohodnocení 96,5 bodu a post 2. nejlepší krátkosrsté baby – rovná srst.

Všechna naše morčátka se mají dobře a už se moc těšíme na krytí, které plánujeme na září a následná mláďata, která by se měla narodit měsíc před Vánocemi.


« zpět do archivu