Archiv článků

Nové plány

Eliška, 4. 8. 2015 v rubrice Aktuálně

Po dvou výstavně náročných víkendech jsme včera večer s Aduš naplánovaly krytí našich chlupáčů a včera přijela za Orfenkem krásná Talya Eleonora. Po těchto dvou očekáváme oranžové hlaďáčky a oranžové aguťáčky jako je Festus, který je u Aduš v chovu.

Dále nás do měsíce čeká krytí Abrakadabry a Ariel. Konečně jsem se už rozhodla jak vytvoříme chovné páry, aby se mláďata narodila co nejlepší. Abra tedy nakonec půjde k Poolovi, kde se snad objeví solidi jak na čokoládě, tak na pigmentu a očekávám super uši a pěkné klenuté hlavičky a silnou stavbu těla.

Pro Ariel jsme nakonec vybraly Zircona, který je sám na pigmentu, takže zde očekáváme pouze aguti šedé a solid aguti šedé tricolory a v neposlední řadě Dilema, která už je s Azraelem nějakou tu chvilku a očekáváme po ní anglické crestedy na čokoládě, tak doufám, že nesklame a miminka budou nádherná.

No a protože naše švýcarka už bude mít přes 850g a je jí 7 měsíců čeká jí brzy první krytí s Charliem, kde očekávám hlavně super srst, protože Ximba má krásně hustý a rovnoměrně dlouhý kožíšek, ačkoliv kratší než je požadováno. A Charlie na tom je už teď lépe než samička.

Bohužel nedostatek trávy a celkový stav počasí se odráží na kondici morčat. Letošní léto je opravdu špatné, pastva skoro není a tak musíme přikrmovat zeleninou a i tak jim ta vedra dávají pěkně na frak, takže i plánovaná krytí jsme s ohledem na kondici zvířat musely posunout.


« zpět do archivu