Archiv článků

Nový rok a vyhlídky v chovu

Eliška, 19. 2. 2024 v rubrice Aktuálně

Hned v lednu jsme přivítali na světě první odchov roku 2024. Sofia of Crazy House, kterou jsme už podruhé dostali zapůjčenou na odchov (ještě jednou moc děkuji), přivedla na svět poprvé trojčata v ideálním poměru 1,2 (sameček a 2 holčičky). Obě samičky Enigma a Elita zůstaly s námi a budou další chovnou generací naší chovatelské stanice.

Dalším odchovem, tentokrát narozeným v únoru, byla paterčata ze spojení Kalliopé Eleonora a Wilson aus Geisenhausen, pro kterého to byl první odchov u nás. Narodila se nám krásná černobílá paterčata ve složení 4,1. Největší sameček Favorit a samička Fidorka zůstali v našem chovu a zbytek samečků budou hledat ty nejlepší možné domovy.

Po minulých dvou letech jsem neskutečně vděčná, že jsme hned začátek nového roku přivítali takto pozitivně a doufám, že tak budeme i pokračovat. Wilson se přestěhoval k Toničce a Flori a naši trojici skoro holanďanek po několika měsících čekání na březost opustil Press, kterého vystřídal zkušený chovný samec Zohar, tak snad se už povede krytí a holky odchovají černé hladké poklady <3


« zpět do archivu