Archiv článků

Ori a Ofri odjely a kryjeme holky

Eliška, 13. 10. 2013 v rubrice Aktuálně

Dnes ráno při krmení a vážení morčat jsem se rozhodla, že už není na co čekat a dala holky podle plánovaných odchovů k samcům. Vše probíhalo podle plánů, ale bohužel Yoana mi po všech samcích startovala tak, že jsem to u morčat při krytí ještě neviděla. Naježená s cvakajícími zuby se záměrem boje vyrážela po všem, co se jen podobalo na vrkajícího samečka. A protože Vico kryje prvně a byla bych nerada, aby z toho měl nějaké trauma, a Kuky má u sebe Weiku, které se vyděšeně krčila v koutě, padla volba nakonec na Kaleidoskopa. Párkrát se spolu střetli, ale už to vypadá, že bude klid. Třeba z toho nakonec budou i mláďata, protože bych ji hrozně nerada prodávala jako nechovnou na mazlíčka. Vím, že když se zadaří budou z těhto dvou zvířat krásná mláďata, ačkoliv oba mají delší hlavy. Tak uvidíme jak to dopadne.

Všichni mladí samečci se nastěhovali společně s Murphym do většího boxu nad holky a mám dojem, že jim to bude moc svědčit.

V pátek odpoledne se u nás zastavili Křemenákovi a holky si vyzvedly malou Ofru, která v rodině nahradila místečko po GoGouškovi, nedávno uhynulém samečkovi z mého chovu. No a dnes ráno se tu zastavila paní Burešová s dcerou a odvezli si Orinku. Ta se tak nastěhovala do Hradce Králové a doufám, že bude nové mladé majitelce dělat jen samou radost.


« zpět do archivu