Archiv článků

Posila chovu

Eliška, 24. 9. 2014 v rubrice Aktuálně

Tak konečně dorazila další posila z chovu Iris Schulz. Letošní podzim jsme se opět chystaly na cestu do Německa, ale nakonec slovo dalo slovo a morčáky mi dovezla Andrea Kroftová, která jela do Leeru na výstavu posuzovat. Nakonec místo dvou samiček dorazil chovný samec Poolboy z chovu Sabine Stronthman.

Sameček je v barvě solid buff aguti – bílá s buff, ale navzdory nepoměru barev a tím pádem nevhodnosti samce k výstavám, jsem z něj naprosto nadšená! Má na naše poměry sice delší hlavu (ale kdo ne), ale jinak je parádní. Veliký silný valibuk s velkýma ušima a klidnou povahou. Hned jak jsem ho vzala do ruky byl naprosto v pohodě a hodně mi připomíná Vica. Od prvního kontaktu mu říkáme Pů, protože nejen že vypadá, ale i se chová jako medvídek a jsem s ním moc spokojená a hrozně si vážím téhle chovatelské nabídky!

No a společně s ním přicestovala i malá samička Polo, která je v barvě solid zlatá aguti – bílá s červenou. Je naprosto skvělá a úžasná v typu, ačkoliv při focení byla jako pytel blech, takže fotky jsou nic moc, ale věřím, že se časem uklidní.

Obě morčata jsem zařadila mezi své chovné a už se nemůžu dočkat mláďat po Limetce a Poolovi ;-)


« zpět do archivu