Archiv článků

Velké sezóní stěhování a novinky na webu

Eliška, 30. 5. 2017 v rubrice Aktuálně

Už tu máme konec května, tráva nám roste o 106 a noční teploty neklesají pod 10°C, a tak se naši miláčci přesunuli na své letní ubikace. Skupinka oranžových aguťáků se přestěhovala opět do Polabin na balkón a tricoloři dostali domky a výběh ve stínu velkých borovic.

A co je nového v chovu?

Narodil se nám vrh CH4 po Paralele a Ninjovi, kde se ukázali dva samečci a dvě samičky. Stále máme na prodej vyjímečně mazlivého a klidného samečka z vrhu H4. Higgins byl s námi i na výstavě v Sezimově Ústí, ale bohužel stále pro něj hledáme toho nejlepšího majitele, který by ocenil jeho přítulnost.

Dalšími těhulkami jsou Quarta, Tequilla Sunrise a New Hope. Doufáme v krásná a zdravá mláďata. Jsou před námi prázniny, tak se moc těšíme na teplé letní dny plné pohody, které morčata stráví převážně ve výbězích.

Také jsou před námi několikeré výstavy. Ačkoliv jsme se rozhodli letos navštívit průměrně jednu výstavu v měsíci, doufáme, že se nám podaří dojet všechny šampiony a odchovat další výstavní naděje.

Novinky na Webu

Konečně jsme se postupnými kroky dostali i ke zpracování výsledků výstav a proto, od dnešního dne budete moci v konkrétním medailonku zvířete nalézt také jeho výstavní hodnocení a případné úspěchy. Jsme moc rády, že se systém stále zdokonaluje a pomáhá nám tak sovu přehledností v dalším vedení chovatelského programu. Dalším krokem bude synchronizace článků z výstav s výsledky, ale na to si budeme muset ještě chvilinku počkat.


« zpět do archivu