Archiv článků

Vrh S3, BIS standardu A a návrat Daria

Eliška, 28. 4. 2016 v rubrice Aktuálně

Máme mnoho novinek… tak kde začít.

Narodil se nám vrh švýcarských teddíků S3. Všechna mláďata jsou krásná a silná, a protože jsme se rozhodly, že letos budeme dávat jména z filmů a pohádek dostala mimča jména Sandokan, Severus Snape a samička Simba, ačkoliv Simba byl kluk. Samičku si necháme do chovu, Severus Snape bude nabídnut k prodeji a Sandokan zatím také zůstane doma.

Dále se nám velmi zadařilo a výstavách. Mám ohromnou radost, povedlo se nám získat to nejvyšší ocenění a s vlastním odchovem. Maliika Eleonora v té době v baby třídě získala mimo jiné ocenění BIS standardu A. Dosáhli jsme s čokoládovými tříbarevnými solidy během minulého roku a tohoto jara nádherných výsledků, ovšem nejsou naší cílovou chovnou skupinou a už poměrně dlouho jsme hledali chovatele, který se jim bude věnovat a konečně jsme jej našli. Celá čokoládková skupina a s ní i Pasadena se tedy v rámci výstavy v Přerově přestěhuje do chovu Karoliny Smoredy (Cerdo Vesuvio) a Danuty Žmudy (Mientus). Doufám, že se budou chovatelky morčatům věnovat a rozšíří tuhle krásnou barevnou kombinaci na kvalitních jedincích.

Do chovu se nám vrátil Darius von Oberhausener Lohfeld. Bohužel má sameček poněkud sportovnější kondici, než v které odjížděl, takže bude chvilku na samotce než nabere alespoň 200g, a pak na něj čeká první samička. A další posilou je Salita Iluze, dcera našeho Zircona, a tak trochu nahradila Gruzii.

Dále nám dorazily tituly, a tak Azrael i Ariel se stali Grandšampiony ČR a Chamsa Chamsa Lecanora je šampionem ČR.

Morčata nám teď dělají jen samou radost!


« zpět do archivu