Výstavy

12. Chotěbořská výstava morčat

12. 9. 2015

Garant výstavy
Andrea Kroftová
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Lenka Fuksová

Tento víkend jsme se už třetím rokem účastnili dvou jednodenních výstav v Chotěboři, které jsme spojili s návštěvou Adéliné babičky a dědy v Krucemburku.

Přípravy na výstavu u nás probíhaly v pátek večer, kdy jsem nachystaly čtyři naše chlupáče (Orfea, Festa, Ariel a Azraela), abychom mohly v sobotu ráno vyrazit směr Vysočina. Díky naprosto tragickému značení objížděk těsně před Chotěboří jsme dorazily na místo chvilku před koncem přejímky a naprosto hotové z cesty, ale naštěstí vše dobře dopadlo, a tak jsme ubytovaly naše morčata a mohly si v klidu prohlédnout vystavená zvířata. Jako každý rok se zde sešlo mnoho drůbeže, králíků a samozřejmě morčat.

V sobotu se posuzování zhostila Lenka Fuksová, kterou dlouho nebylo nikde vidět, a tak jsme byli všichni zvědaví jak se k jednotlivým plemenům postaví. Šlo ji to pěkně od ruky, ale nemohu se zbavit pocitu, že v krátkosrstých plemenech nedokáže být dostatečně objektivní. I navzdory tomu, že naše morčata neměla mnoho bodů se nám ale povedlo tento den obdržet dvě ceny.

Ariel Eleonora – 95 bodů – Čestná cena

Azrael Eleonora – 94 bodů

Orfeus od Julie – 95 bodů

Festus Eleonora – 97,5 bodů – 3. nejlepší mazlíček

Odpoldne se nám z ničeho nic naskytla možnost umístění Orfea do rodiny s dětmi, které toužily po tmavém morčátku na mazlíčka. A tak ačkoliv měl Orfeus zaplacený ještě jeden výstavní den, nechaly jsme ho nové rodince a malá slečna Zuzaka byla z Orfea, který věčně vyčuhoval z krabice a byl zvědavý co se venku děje, naprosto nadšená.

Kolem páté hodiny jsme se postaraly o morčata a vyrazily do Krucemburku, kde si Dorka užila společnost malé Majdy (jack russel terier).

V neděli se morčáci dostali pod ruce Denise Vítkové, ale my jsme dorazily na výstavu až kolem půl druhé hodiny a to už byla naše výprava posouzena.

Ariel Eleonora – 95 bodů

Azrael Eleonora – 96 bodů

Orfeus Eleonora – 98 bodů

Chtěla bych moc poděkovat pořadatelce za zorganizování dalšího ročníků tak pohodových výstav a oběma posuzovatelkám za odvedenou práci!

Příští rok se těšíme opět na výstavní víkend na Vysočině.

Ariel Eleonora junior
95 b.
Lenka Fuksová   CAC
Orfeus od Julie junior
95 b.
Lenka Fuksová   CAC