Výstavy

13. Chotěbořská výstava morčat

13. 9. 2015

Garant výstavy
Andrea Kroftová
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Denisa Vítková

Tento víkend jsme se už třetím rokem účastnili dvou jednodenních výstav v Chotěboři, které jsme spojili s návštěvou Adéliné babičky a dědy v Krucemburku.

Přípravy na výstavu u nás probíhaly v pátek večer, kdy jsem nachystaly čtyři naše chlupáče (Orfea, Festa, Ariel a Azraela), abychom mohly v sobotu ráno vyrazit směr Vysočina. Díky naprosto tragickému značení objížděk těsně před Chotěboří jsme dorazily na místo chvilku před koncem přejímky a naprosto hotové z cesty, ale naštěstí vše dobře dopadlo, a tak jsme ubytovaly naše morčata a mohly si v klidu prohlédnout vystavená zvířata. Jako každý rok se zde sešlo mnoho drůbeže, králíků a samozřejmě morčat.

V sobotu se posuzování zhostila Lenka Fuksová, kterou dlouho nebylo nikde vidět, a tak jsme byli všichni zvědaví jak se k jednotlivým plemenům postaví. Šlo ji to pěkně od ruky, ale nemohu se zbavit pocitu, že v krátkosrstých plemenech nedokáže být dostatečně objektivní. I navzdory tomu, že naše morčata neměla mnoho bodů se nám ale povedlo tento den obdržet dvě ceny.

Ariel Eleonora – 95 bodů – Čestná cena

Azrael Eleonora – 94 bodů

Orfeus od Julie – 95 bodů

Festus Eleonora – 97,5 bodů – 3. nejlepší mazlíček

Odpoldne se nám z ničeho nic naskytla možnost umístění Orfea do rodiny s dětmi, které toužily po tmavém morčátku na mazlíčka. A tak ačkoliv měl Orfeus zaplacený ještě jeden výstavní den, nechaly jsme ho nové rodince a malá slečna Zuzaka byla z Orfea, který věčně vyčuhoval z krabice a byl zvědavý co se venku děje, naprosto nadšená.

Kolem páté hodiny jsme se postaraly o morčata a vyrazily do Krucemburku, kde si Dorka užila společnost malé Majdy (jack russel terier).

V neděli se morčáci dostali pod ruce Denise Vítkové, ale my jsme dorazily na výstavu až kolem půl druhé hodiny a to už byla naše výprava posouzena.

Ariel Eleonora – 95 bodů

Azrael Eleonora – 96 bodů

Orfeus Eleonora – 98 bodů

Chtěla bych moc poděkovat pořadatelce za zorganizování dalšího ročníků tak pohodových výstav a oběma posuzovatelkám za odvedenou práci!

Příští rok se těšíme opět na výstavní víkend na Vysočině.

Ariel Eleonora junior
95 b.
Denisa Vítková   CAC