Výstavy

18. VELKOLOSENICKÁ VÝSTAVA MORČAT

31. 7. 2016

Garant výstavy
Bc. Andrea Kroftová
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Anna Prikrtová

O tomto víkendu jsme se zúčastnili dvou jednodenních výstav ve Velké Losenici na Vysočině, které se konaly v rámci Podpeperských mezinárodních výstav králíků, holubů a drůběže. Dlouho jsme se s Adél a našimi dobrými přáteli Luckou a Kájou (chs Iluze) na tento víkend tešili. Ačkoliv pro nás tyto výstavy nejsou nikterak hojné co do ocenění, a ani letošní rok nebyl výjimkou, o to víc si je užíváme.

Ačkoliv nás letos pěkně potrápilo počasí a v neděli jsme 3× zmokli, moc jsme si celý víkend užili a to i s parádní oslavou narozenin.

Na tento víkend s námi vyrazila tříbarevná New Hope for Eleonora, její bratr Ninja Eleonora, za celobarevné sestry Quarta a Quinta, čokoládový Klowis, naposledy Marcelka do mazlíků a jako nováček Kryos Cavalletto, který je v péči Renáty Zelené. Jedná se o hladkého mladého samečka, který je v barvě aguti černá krémová a je synem naší odchované Aristy Eleonora. Ten nás moc potěšil, když jako baby získal pochvalu za pěknou barvu a ticking. V sobotu se naše morčata dostala pod ruce MVDr. Denise Vítkové a všichni až na Hope získali kartu na CZCH. Klowis zde získal cenu 2. nej hladké Adult.

V neděli se krátkosrstých morčat ujala Mgr. Anna Prikrtová a i tento den jsme získali pěkná bodová ohodnocení. Jediný kdo však získal ocenění byla Marcelka, která se stala 2. nejlepším mazlíčkem. Pro ni to byla jedna z posledních výstav, ukázaly jsme ji v celé její kráse a ačkoliv si výstavy vyloženě užívá necháme tuto kategorii nejmenším chovatelům ;o).

Tímto jsme zakončili výstavně nabitý červenec a na výstavy se chystáme zase až v září. A pokud si to dobře pamatuji z víkendu, tak New Hope for Eleonora má splněny podmínky pro CZCH, stejně jako jednobarevná aguti čokoládová oranžová Quinta.

Moc děkujeme všem, kteří se stali součástí našeho víkendu a těšíme se na další výstavy na Vysočině.

Quinta Eleonora junior
96 b.
Anna Prikrtová   CAC
Quarta Eleonora junior
96,5 b.
Anna Prikrtová   CAC
Ninja Eleonora junior
96 b.
Anna Prikrtová   CAC
Klowis z Westminsteru adult
96,5 b.
Anna Prikrtová   CAC
New Hope for Eleonora junior
96 b.
Anna Prikrtová   CAC