Výstavy

2. Aguti výstava Stěžery

9. 7. 2016

Garant výstavy
Lucie Lašová Podmelová
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Bc. Andrea Kroftová

Druhou sobotu v červenci jsme se s Adélkou a malým Vašíkem zúčastnili druhého ročníku aguti výstavy, kterou pořádali naši přátelé Lucka a Kája nedaleko Hradce Králové. Na tuto, pro nás jednu z nejdůležitějších výstav v roce, jsme se letos moc těšily, protože jsme zde chtěly poprvé pořádně ukázat naše nově odchované oranžové aguťáky. Letos se posuzování zhostila Andrea Kroftová, která tentokrát posuzovala všechna morčata dle barev. Posudky tedy probíhaly současně a na stole se tak v jednu chvíli ocitla vždy morčata v jedné barvě.

Toto posuzování se nám vystavovatelům moc líbilo, jelikož se nám zdálo velice spravedlivé, ovšem z pohledu dnešní zapisovatelky musím říct, že to byl občas pěkný fofr :o). Celkově se v dnešní den sešlo kolem necelé devadesátky morčat a celé posuzování trvalo od devíti do půl druhé, takže vyhlášení probíhalo od půl čtvrté, což byla pro vystavovatele z dalekých koutů republiky příznivá zpráva.

Za naši stanici vyjelo předvést své kvality v celku šest zvířat. Za tříbarevné vyrazili sourozenci z vrhu N3 a naše milovaná v tombole vyhraná Marcelka z Chotěboře, která se stala ve vysoké konkurenci 1. nejlepším mazlíčkem výstavy!

New Hope for Eleonora (97b.)
1. nejlepší hladké junior
3.nejlepší hladké
Ninja Eleonora (97b.)
2. nejlepší hladké junior
1. nejlepší solid aguti/argente

Za jednobarevnou skupinu oranžových aguti tentorkrát vyrazil Heineken Eleonora a jeho dvě dcery Quarta a Quinta Eleonora.

Heineken Eleonora (96,5b.) Quarta Eleonora (97b.)
3. nejlepší hladké adult 1. nejlepší hladké baby
1. nejlepší pár – samec 1. nejlepší hladké
Quinta Eleonora (96,5b.)
1. nejlepší pár – samice

Moc nás převážně jednobarevní aguťáci potěšili a potvrdili kvality, o kterých se už pár měsíců doma bavíme. Jsme moc rády, že se naše domněnky potvrdily a je vidět, že se jejich chov konečně daří a posouvá kupředu! Jsme moc rády, že se Quarta tak líbila, ale největší radost nám dnes udělal zisk ocenění 1. nejlepšího páru, které probíhalo ne součtem bodů, ale stolním hodnocením a výběrem. Adél si tuhle formu prezentace vyzkoušela na vlastní kůži poprvé a hned takový úspěch!

Chceme moc poděkovat manželům Lašovým za tak krásnou a pohodovou výstavu a hlavně posuzovatelce za moc pěkné body a hodnocení našich zvířat. Děkujeme!

Příští rok na Stěžerech zase ahooooj! ;o)

Heineken Eleonora adult
96,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
3. nejlepší hladké adult
pár – Heineken + Quinta 1. nejlepší pár
Heineken Eleonora adult
96,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
1. nejlepší pár – samec
Quinta Eleonora baby
96,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
1. nejlepší pár – samice
Quinta Eleonora baby
96,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
Quarta Eleonora baby
97 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
1. nejlepší hladké baby, 1. nejlepší hladké
Ninja Eleonora junior
97 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
2. nejlepší hladké junior, 1. nejlepší solid aguti / argente
New Hope for Eleonora junior
97 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
1. hladké junior, 1. hladké