Výstavy

4. Májová Sezimoústecká DUO výstava morčat

19. 5. 2018

Garant výstavy
Andrea Blažková a Eva Švecová
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Petra Tomášková, Ing. Eva Levá

V sobotu 19.5.2018 se konal už čtvrtý ročník výstavy v Sezimově Ústí, na kterou jsme se jako každý rok velice tešily. Tentokrát jsme se domluvily 4 chovatelské stanice a vyrazily na jih Čech jedním autem, což bylo velice příjemné i s ohledem na cestovní náklady. Kupodivu nás neomezoval ani prostor a celá cesta tam i zpět tak byla pohodlná nejen pro naše morčata, ale i nás.

Letošní ročník byl opět v DUO posouzení (morče získává 2 posudky od 2 posuzovatelů), ale morčat se sešlo kolem 100 ks, a tak vše probíhalo tak nějak ve větší pohodě a klidu. Posuzování se pro letošní rok ujala Petra Tomášková a Eva Levá, které jsem zapisovala.

Za náš chov vyrazila Dolores z oranžových aguti a Callias z šedých aguti. U obou morčat bylo cílem získání posledních CACů a oběma se to povedlo. Splnili si tak podmínky pro získání titulu českého šampiona. Dolores dále získala ocenění 5. hladké adult a 5. hladké aguti a Callias má ocenění za 4. hladké adult, 2. aguti krátkosrsté a čestnou cenu pořadatele Evy Švecové.

Výstava byla krásná a pohodová, tak příští rok snad zase ahoj v Sezimově Ústí.

Dolores Eleonora adult
96,5 b.
Petra Tomášková   CAC
96,5 b.
Ing. Eva Levá   CAC
5. hladké A, 5. aguti
Callias Eleonora adult
97 b.
Petra Tomášková   CAC
96,5 b.
Ing. Eva Levá   CAC
4.hladké A, 2. aguti, čestná cena pořadatele