Výstavy

Výstava morčat ke DNI ZEMĚ

24. 4. 2016

Garant výstavy
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Ing. Eva Levá, Andrea Kroftová

V neděli jsme se vydaly s našimi čtyřmi miláčky na výstavu do České Lípy. Brzy ráno jsem vyrazila do Rozhovic k Mirce Zelenkové, kde jsme se potkaly se Soňou Vášovou a vyrazily směr Hradec Králové. Následně jsme vyzvedly Pavlu Bednářovou a Moniku Rychterovou a mohly se vydat směr Česká Lípa. Cesta nám krásně utíkala a ačkoliv jsme si chvílemi přišly jako sardinky byla sranda.

V sobotu byla opravdu zima a bohužel i ve výstavních prostorech bylo poněkud chladno, takže jsme ihned po posouzení schovali morčata zpět do přepravních boxů. Posuzování se zhostila Eva Levá a Andrea Kroftová, u které jsem celý den zapisovala a naučila se opět spoustu nových věcí. Viděla jsem opravdu krásná morčata a asi největším zážitkem pro mě byl páreček rozet z chs Fénixovo pírko. Byly naprosto nádherné a symetrie jejich vírů mě naprosto dostala.

Za naši stanici vyrazil Heineken, který u Evy získal 96 bodů, a tak další kartu na CZCH. Hladké za nás také reprezentovala Abracadabra 95,5 bodů, které bohužel poslední kartička stále chybí. Dále jsme s sebou vzali Maliiku a Krystala, kteří se společně reprezentovali také jako pár. Oba získali krásných 97 bodů a stali se tak nejlepším krátkosrstým párem výstavy. Krystal tedy získal ocenění za 2.nejlepšího anglického cresteda, Nejlepší krátkosrstý junior a samec z nejlepšího krátkosrstého páru. Maliika se stala 1. nejlepším anglickým crestedem, Nejlepším krátkosrstým baby, byla samicí z nejlepšího krátkosrstého páru a stala se Nejlepším morčetem výstavy tedy Best in Show standardu A!!! Velice si tohoto titulu ceníme, jelikož se Maliika v rozstřelu potkala s opravu nádhernými dlouhosrstými morčaty. Posuzovatelkám i pořadatelkám moc děkujeme!

Heineken Eleonora adult
96 b.
Ing. Eva Levá   CAC
Abracadabra Eleonora adult
95,5 b.
Ing. Eva Levá
pár – pár - UK crested Nejlepší krátkosrstý pár
Krystal Eleonora junior
97 b.
Andrea Kroftová   CAC
2. anglický crested, Nejlepší krátkosrstý junior
Maliika Eleonora baby
97 b.
Andrea Kroftová   CAC
BIS standardu A, 2. anglický crested, 1. krátkosrstý junior