Výstavy

XV. výstava morčat a drobných hlodavců Rychnov nad Kněžnou

21. 3. 2015

Garant výstavy
Jiří Dobiášovský
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Bc. Andrea Kroftová

V sobotu 21. 3. 2015 jsme se s Adél vydaly na nedalekou výstavu do Rychnova nad Kněžnou. Přípravy propukly už v průběhu týdne, a tak jsme v pátek doladily poslední nedostatky, vykoupaly a šly spát.

Jelikož to od nás není daleko vyrážely jsme chvilku po 6 hodině ranní a na místo určení dorazily ještě před přejímkou. Předaly jsme morčáky, dojely na snídani a po návratu se zapojily do výstavního mumraje. Okoukly jsme konkurenci a těšily se na zahájení posuzování.

Počkaly jsme si na posouzení všech našich morčat, a protože účast nebyla tak vysoká a posuzování běžělo jako na drátkách stihla se všechna naše morčata ještě před obědem. Po té jsme se vydaly na skok do Hradce Králové, kde jsme vyzvedaly ženicha pro Kalinu a vrátily se zpátky na výstavu. Vyhlášení výsledků začalo chvilku po 17té hodině, a tak jsme už v 18 hodin vyráželi k domovu.

Rychnov je pro nás první výstavou tohoto roku a byla velice úspěšná. Tentokrát jsme ukázaly Azralela Eleonora, Zirkona Eleonora, Balooa Antares, Yulii Eleonora a Kálii Nam Gaudium. Kálie, která šla na stůl jako první nakonec získala překrásných 97 bodů, čímž nás hodně překvapila a potěšila. Za tyhle super body nakonec získala titul 3. nejlepší krátkosrsté morče výstavy. Zbytek výpravy získal nádherných 96 bodů až na Zirkona, který se ale navzdory 94 bodům velice líbil a jen o fous mu utekla karta kvůli otevřenému zálomku. Mně moc potěšil Azrael, který získal 1. nejlepší baby v plemeni anglický crested a Adél byla nadšená z Kálie, takže Rychnov se opravdu povedl a na podzim vyrazíme zas! E.P.

Kálíe Nam Gaudium junior
97 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC