Výstavy

XVI. výstava morčat a drobných hlodavců Rychnov nad Kněžnou

19. 3. 2016

Garant výstavy
Jiří Dobiášovský
Standard morčat
český
Posuzovatel(é)
Bc. Andrea Kroftová

O třetím březnovém víkendu jsme se s našimi 8 morčátky vydaly na výstavu do Rychnova nad Kněžnou. Naše první jarní a již tradiční výstava byla lepší než jsme si vůbec mohly přát. Letošní Rychnov byl opět ve znamení předvedení naší chovné omladiny a to dokonce i v lidských řadách. Adéla se rozhodla, že absovuje s Vašíkem jeho první výstavu, a tak jsme ráno kolem půl sedmé vyrážely směr Rychnov nad Kněžnou.

Jako již tradičně jsme dorazily na přejímku první a zůstalo to tak poměrně dlouho. Po ubytování našich chlupáčů jsme se vydaly omrknout možnosti zdejšího zázemí a zakotvily na zdejším baru na ranní čaj, kde jsme narazily již tradičně na velice vřelou obsluhu. Jelikož jsme měly morčata v pořadí hned za sebou a navíc hned od čísla 1, pečlivě jsme hlídaly zahájení posuzování. Tentokrát se tohoto úkolu zhostila Denisa Vítková a Andrea Kroftová. Na nás tentokrát vyšla Andrea, a protože bylo přihlášených morčat méně než se očekávalo, vyšlo na každou posuzovatelku lehce přes 50 zvířat, takže posuzování skončilo velice rychle a celá výstava byla naprosto pohodová. A teď k morčatům.

Za nás jely zkušené matadorky Ariel a Chamsa, které si tak dojely pro poslední kartičky potřebné pro udělení titulů. Dále za nás jela Abra, Maliika, New Hope a Ninja. Adél tentokrát vzala oba své výstavní kluky, takže se jel ukázat jak Heineken, tak Klowis a všechna naše morčata si odnesla krásná hodnocení a kartičky na CZCH.

Celou výstavu jsme si moc užily, náš nejmladší chovatel byl naprosto úžasný a za ocenění moc děkujeme! Rychnov prostě máme rády a příští rok se těšíme zase!

Heineken Eleonora junior
96 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
Ninja Eleonora baby
97 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
1. hladké baby
Klowis z Westminsteru adult
96 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
Ariel Eleonora adult
96,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
New Hope for Eleonora baby
96 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
Chamsa Chamsa Lecanora Eleonora junior
97,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
3. hladké J+A
Abracadabra Eleonora adult
96 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
Maliika Eleonora baby
96,5 b.
Bc. Andrea Kroftová   CAC
1. anglický crested baby